SVAH U HOMEOPATICKÉ ORDINACE

Zahrada se svahem u homeopatické ordinace na Praze 6

Svah, orientován na jižní stranu, je v létě plně osluněný. Jelikož se u svahu nachází dům                           s homeopatickou ordinací a kancelářemi, byl svah osázen tématicky, zvláště bylinkami a    suchomilnými trvalkami. Navrhnuté rostliny kvetou na svahu střídavě od jara do podzimu.

Voda při dešťových srážkách ze svahu rychle steče a v létě sluníčko svah rychle vysuší. Proto byly       na toto velice exponované stanoviště navrhnuty rostliny, které vydrží dočasný nedostatek vody.

Na svahu rostou trvalky, bylinky, jak s květy výrazných barev, tak i různých pastelových odstínů.              Z některých bylinek, např. z tymiánu, z mateřídoušky lze připravit čaj a zažít si tak nejen zrakový požitek, ale i jejich vůni a chuť.

Zimy jsou různé a někdy se může stát, že např. suché holomrazy zapříčiní úhyn některých rostlin. V tomto svahu je ale dostatek rostlin, které se obnovují samovýsevem. Rostliny, které se dobře semení   na tomto svahu jsou tymián a orlíček. Jako návštěvníci se objevily nepředvídatelně violky, hledíky, máky a divizny.

Rostliny a jejich barvy mají za okny kanceláří při běžné každodenní práci nezastupitelnou roli pro psychický odpočinek a následně lepší soustředění.